Alişan Konyalı

Sektörde bazen kurduğumuz ekipler ömürlük olmayabiliyor. Ancak ben hayal ve hedeflerime odaklanıyorum ve bu yolda ilerlemeye devam ediyorum.

Alişan Konyalı One More International
Alişan Konyalı One More International

Merhaba değerli okurlar, bugün çoğunuzun Google’da ve Youtube’da One More International hakkında bilgi ararken sıkça karşılaştığınız ve hem destek hem bilgi aldığınız değerli Alişan Konyalı ile bir röportaj gerçekleştirdik.

İlham ve motivasyon kaynağı olması dileğiyle..


Merhaba Alişan Bey, öncelikle bize zaman ayırdığınız için teşekkür ederiz. Sizi daha yakından tanıyabilir miyiz?

16 Mayıs 1987’de Özbekistan’da doğdum. Ahıska Türküyüm. 2 yaşındayken Rusya’ya sürgün edildik. 10 yıl Rusya’da yaşadım ve ilkokulu orada tamamladım. Ana dilim Rusça.

2000 yılında Türkiye’ye geldik. 2005 yılında Bodrum Lisesi’nden mezun oldum ve Ege Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünü kazandım.


Eğitim hayatınızdan biraz bahseder misiniz?

Üniversitede İngilizce ve Almanca öğrendim. 1 yıl Erasmus programıyla Almanya, Frankfurt’ta okudum. Orada “Zengin Baba Yoksul Baba” kitabının yazarı olan Robert Kiyosaki’nin özel bir girişimcilik eğitimine katıldım ve hayata olan bakış açım tamamen değişti.

Devlet memuru olmayacaktım ve başkası için çalışmayacaktım. Sadece kendi işimi kurmaya karar verdim!


Peki, profesyonel iş hayatına nasıl başladınız, neler yaptınız ve neler tecrübe ettiniz?

Devlet memuru olmayacaktım ve başkası için çalışmayacaktım. Sadece kendi işimi kurmaya karar verdim. Yazları dil avantajını kullanarak turizm sektöründe çalıştım. İletişim, satış ve pazarlamayı öğrendim ve sermaye biriktirdim.

Topladığım paralarla yurt dışı seyahatlerine çıktım ve kendi girişimlerimde bulundum. O günden bu yana yaklaşık 15 yıldır özgür bir girişimciyim.


– Network Marketing sektörü ile ne zaman tanıştınız?

Üniversite yıllarında en yakın arkadaşımın daveti üzerine katıldığım bir fırsat seminerinde binary sistemini ve katlanmanın gücünü gördüm. “Evet, bu sistemle zengin ve özgür olabilirim,” dedim. Seminerde bize Pablo ve Bruno’nun hikayesini izlettiler, bu benim için çok etkileyiciydi.

O dönemde neredeyse biriktirdiğim tüm param olan 600 dolar ile network ticaretine başladım. Bu, hayatımda aldığım en önemli kararlarından biri oldu.


Sizleri sahalardan çok dijitalde görmekteyiz, bunun nedeni ve buradaki başarılarınızın sırrı nedir?

Değişime ve dönüşüme açık olmak, eylemlere odaklı olmak ve sektörde başarılı olmuş liderleri modellemek benim için çok önemliydi.

Brian Tracy’nin “Hayalinize giden yolda her şeyi öğrenebilirsiniz,” sözü hayatımı değiştiren bakış açılarından biriydi. Önce hayal ve hedeflerimi netleştirdim. Sonrasında bu hedeflere ulaşmak için 3-5-10 yıllık planlar yaptım ve öğrenmem gereken becerileri sıraladım.

Sektörde bazen kurduğumuz ekipler ömürlük olmayabiliyor. Ancak ben hayal ve hedeflerime odaklanıyorum ve bu yolda ilerlemeye devam ediyorum.


Peki, neden Network Marketing?

Son yüzyılın en adil sektörü network marketing. Ben, başladığım dönemlerden beri Türkiye’de bu sektörün daha çok gelişeceğine inanıyorum. Amerika ve Rusya’da tanıdığım bazı top liderlerin aylık kazançları inanılmaz.


Bu sektöre yeni başlayanlara ne tavsiye edersiniz?

Eğer bu sektörde başlamayı düşünüyorsanız, doğru ürün gamı ve vizyoner bir şirket araştırması çok önemli. Ayrıca ekibinizi ve iş ortağınızı (sponsor) doğru seçmelisiniz.


İşimizi geliştirebilmek, büyütebilmek için bizlere ne önerirsiniz?

Kişisel gelişim için Robert Kiyosaki, Napoleon Hill, Dale Carnegie, Brian Tracy, Jim Rohn, Tony Robbins ve John Maxwell’in kitaplarını okumanızı öneririm.


– Son Olarak

Röportajı buraya kadar okuduysanız, Alişan Konyalı’nın gerçekten sıfırdan yükseldiği, bir çok engele rağmen hiç bir şekilde mücadeleyi bırakmadığını görebilirsiniz. Umarım sizler için ilham dolu ve motivasyon verici bir içerik olmuştur.

Kendisiyle iletişime geçmek isterseniz:

Cep: 0505 098 80 88
Mail: alisankonyali@gmail.com