Pelda Bayka

Bugün ki halim dünkü halimden daha iyi olmalı felsefesiyle yaşıyorum. Tutkuyla çalışıyorum çünkü Tutku, merak duygusunu tetikliyor ve merak da başarıyı getiriyor.

Pelda Payka - OXO Global
Pelda Payka - OXO Global

Merhaba sevgili okurlar, bugün sizlere, network marketing dünyasında iz bırakmış, başarıları ve vizyonu ile tanınan Pelda Bayka ile gerçekleştirdiğimiz özel bir röportajı sunuyoruz. 1993 Diyarbakır doğumlu ve Gaziantep Üniversitesi İktisat mezunu olan Pelda Hanım, öğrencilik yıllarında network marketing ile tanışmış ve bu tanışıklık onun hayatını kökten değiştirmiştir.


– Merhaba Pelda hanım, öncelikle bize kendinizden bahseder misiniz?

Ben Pelda Bayka 1993 yılında Diyarbakır’da doğdum. Gaziantep Üniversitesi iktisat mezunuyum. Öğrenciyken Network Marketingle tanıştım. O günden sonra hayatımda hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Maddi manevi tüm hayallerime ulaşmışken 26 yaşında emekliliğin keyfini çıkartırken Oxo Global şirketiyle tanışıp tekrardan insanların hayatlarına dokunma yolculuğuma devam ettim.


– Oxo Global ile yollarınız nasıl kesişti?

Oxo, Dünyanın en büyük pazar payına sahip olan Sağlık ve Güzellik sektörünü bir araya getiren nadir şirketlerden biri. Bununla birlikte pandemiden sonra şunu farkettim ki aldığımız besinler, günlük almamız gereken mineral ve vitaminleri karşılamıyor. Kuşkusuz her insanın bağışıklık sistemini güçlendirmesi gerekiyor. Ürünleri hem kendim hem yakınlarımın kullanımından faydasını aldıktan sonra başladım. Ürün en büyük güçtür. Böylelikle hayatımın vazgeçilmez bir parçası oldu.


– Sizce Oxo Global’ de başarının sırrı nedir?

Network marketing zaman kaldıracını en kolay şekilde kuracağınız bir ticarettir. Bununda en önemli adımı “Kopyalama”dır.

Dünyadaki bir çok girişimcin ortak söylediği bir cümle var ki ” Kolay olan çabuk kopyalanır.”
Şirketin herkesin anlayacağı basit komisyon planı, sürekli inovasyona açık olması, her geçen gün muadili olmayan ürün gamını artırması, Teknolojinin son versiyonuyla entegre olması ve vizyonu en büyük başarılarındandır.


– Network marketing sektörüne yeni başlayacak olanlara ne gibi tavsiyelerde bulunursunuz?

En önemlisi yolculuklarından keyif almaları. Hiç kimse tek başına başarılı olamaz bir ekibin parçaları olmalarını tavsiye ediyorum. Ve bu yolculukta her zaman onları harekete geçirecek “Nedenleri” üzerinde uzunca çalışmalarını tavsiye ederim. Online çalışmaya alışmaları gerekiyor çünkü gelecek orda. Son olarak unutmasınlar ki başarı ve başarısızlık arasındaki tek engel insanın kendisidir.


– Başarınızın sırrı nedir?

Yaptığım iş sayesinde insanların hayatlarını değiştirme güdüsü beni her zaman muhteşem bir hayat amacına tutunmamı sağlar. Bugün ki halim dünkü halimden daha iyi olmalı felsefesiyle yaşıyorum. Tutkuyla çalışıyorum çünkü Tutku, merak duygusunu tetikliyor ve merak da başarıyı getiriyor. Unutmayın ki taşı delen suyun şiddeti değil sürekliliğidir. İstikrar hayatımın en önemli unsuru. Ve son olarak her zaman resmin bütününe odaklanırım buda heyecanımı her zaman diri tutar.


Pelda Bayka’nın vizyonu, azmi ve başarıları, network marketing dünyasında yeni ufuklar açmış ve sektöre yeni bir soluk getirmiştir. Umarız, bu özel röportaj, siz değerli okurlarımıza ilham verir, kariyer yolculuğunuzda sizi motive eder ve network marketing sektöründe daha bilinçli ve başarılı adımlar atmaya teşvik eder. Sevgili Pelda Bayka’ya bu samimi ve içten röportaj için teşekkür ediyoruz. Başarılarının devamını diliyor ve gelecek projelerde onunla tekrar bir araya gelmeyi umut ediyoruz.