Utility Warehouse, 2023 Yılında Rekor Organik Büyüme İlan Etti

Şirket, operasyonlarında rekor bir organik büyüme ilan etti ve müşterilerde %22 artış yaşandı.

Utility Warehouse, 2023 Yılında Rekor Organik Büyüme İlan Etti
Utility Warehouse, 2023 Yılında Rekor Organik Büyüme İlan Etti

Utility Warehouse (UW), sonuçlarını 31 Mart 2023 tarihinde sona eren tam yıl için açıkladı. Bu süre içinde gelirler 2022 yılındaki 1.2 milyar dolardan 3.1 milyar dolara yükseldi. Düzeltilmiş vergi öncesi kar %55 arttı ve düzeltilmiş EPS %57 arttı.

Şirket, operasyonlarında rekor bir organik büyüme ilan etti ve müşterilerde %22 artış yaşandı.

UW’nun toplam müşteri tabanı şimdi 886,579’a ulaştı, 2022’de 728,680 idi. Aynı zamanda sunulan hizmet sayısında %24 artış oldu ve bu rakam şimdi 2.8 milyona ulaştı, 2022’de ise 2.3 milyondu. Ortak sayısı %25 artarak 60,000’e çıktı ve sigorta işi 100,000 poliçe ile ikiye katlandı.

UW Ortak CEO’ları Andrew Lindsay ve Stuart Burnett, ortak bir açıklamada, “Bu, şirket için olağanüstü bir yıl oldu: iş modelimizin temel güçleri tekrar kendini gösterdi ve tüm paydaşlarımız için güçlü bir sonuç elde etti. Özellikle müşterilerimiz için, tüm yıl boyunca ülkedeki en düşük enerji fiyatlarından yararlanarak faturalarında £30m’den fazla tasarruf ettiler,” dedi.

“Ancak, müşterilerin sadece zaman ve para tasarrufu yapmalarına yardımcı olmaktan daha fazlasını hedefliyoruz: UW Ortak fırsatı aracılığıyla, İngiltere genelinde binlerce kişi her ay çok ihtiyaç duydukları ek gelir elde ediyor. Ev bütçeleri üzerindeki süregelen baskının, dostlarına ve ailelerine öncü piyasa lideri hizmetlerimizi öneren Ortakların sayısında önemli bir büyümeyi sürdürmeye devam etmesini bekliyoruz.

Mevcut ekonomik ortamda tüketicilere hem anlamlı tasarruflar hem de ek gelir sunma benzersiz kombinasyonu, orta vadeli hedefimizi, UW’ye ek bir milyon müşteriyi ağırlamak olarak desteklemektedir.”


Utility Warehouse Hakkında

Utility Warehouse, UW olarak da bilinir ve Telecom Plus’ın ticaret adıdır. UW, müşterilere enerji, genişbant, mobil ve sigorta hizmetleri sunan İngiltere’nin tek gerçek çok hizmetli hizmet sağlayıcısıdır ve Ofgem, Ofcom ve Mali Davranış Otoritesi tarafından tamamen düzenlenmektedir.

Utility Warehouse, Londra, İngiltere merkezli bir çok hizmet sağlayıcıdır ve bağımsız distribütörler aracılığıyla müşteri edinmek için çok seviyeli pazarlamayı kullanır. Bu, ana şirketi Telecom Plus’ın marka adıdır. Şu anda 60,000 bağımsız distribütörün yardımıyla 886,000’den fazla müşteri hesabını yönetmektedir.